logo


Bizler doğayı ve doğal yaşamayı seven, çevresini temiz ve yozlaştırmadan koruyarak doğal güzelliklerden tüm insanların fayfalanmasını isteyen insanların bir araya gelerek kurdukları derneğiz. Karavancılar doğayı doyasıya yaşarken ükemizdeki ve dış ülkelerdeki doğal, kültürel ve tarihi güzellikleri görmek için gezen ve bunları toplum ile paylaşan insanlarız.

“Doğayı en çok biz severiz” iddiasıyla yola çıkıp orman içlerine, göl ve deniz kenarlarına, su havzalarına, yaylalarına beton binalar yaparak o güzellikleri sadece birkaç hafta kendi kendi kullanımımız için tahrip etmeyiz. Doğayı beton duvarların ve özel güvenlikle korunmuş tel örgülerin arkasından değil içinde yaşayarak, ağacıyla, bitkisiyle ve böceğiyle severiz.

Bu gezilerimiz sırasında konakladığımız güzel yerleri bizden sonra gelenlerin ve çocuklarımızın da aynı şekilde görebilmeleri için hiç bozmadan ve kirletmeden bırakmayı kendimize ilke edindik.Beğendiğimiz yerleri, sadece biz yaşayalım diye siteler ve beton bloklarla doldurmak istemeyiz. Yaşadığımız yerleri bulduğumuz gibi bırakıp diğer insanların da aynı amaçla yararlanmasını sağlarız. Turizm açısından da bu güzellikleri, hem yurt içi hem de yurt dışı kamp ve karavancıların faydalanabilmesi ve sürdürülebilir olarak yaşatmanın çabası içerisindeyiz.

Bizim yaşam biçimimizde “zorunlu ihtiyaçlarımız” dışında fazla bir eşyaya ve alana ihtiyacımız yoktur. Çevremizi sadece atıklarla kirletmemeye değil, gürültü ve görünüm kirliliğine yol açmamak konusunda da duyarlıyız.

Genel hatlarıyla ne için Kampçı ve Karavancı olduğumuzu aşağıdaki şekliyle özetleyebiliriz.

Kampçı ve Karavancılar tarafından yürütülen faaliyetler, üzerinde yaşadığımız dünyaya en az zararı verir, çevre ve doğa bizim için çok önemlidir. Doğayı korumak, betonlaşmaya engel olarak Turizm faaliyetlerine destek olmak ve çevremizi gelecek kuşaklara tertemiz bırakmak, bizim en temel hedeflerimiz arasındadır.

Aynı zamanda yasal sorunların giderilmesi, alternatif bir turizm dalının varlığını ilgilenenlere duyurmak, Türk turizme katkıda bulunmak ve Türkiye’nin doğal ve tarihi güzelliklerini, yurt içinde ve yurt dışında yaşayan kamp ve karavan sevenlere duyurmak, yurt içinde ve yurt dışında etkinlikler yapılması amaçlarımız arasındadır.