logo


Merhaba Sevgili Dostlarım,

Yılbaşı etkinliğimizi belirlemek adına Kozak yaylasına 2 üye arkadaşım Muhammet Fatih Ertuğ ve Şemsi Şeker ile gittim. Bulunduğumuz yer kalabalık gurubu kaldıracak durumda olması sebebiyle tercihimi sizler adına burasının uygun olacağını düşünerek yaptım. Resimlerde de göreceğiniz üzere büyük bir restoranı var ve içinde güveç tepsi ve çanaklar ile pişirme yapılıyor. Ancak restoranın camları yok oda naylonlar la kapatılacak olup ortaya da büyük bir odun sobası ve restoranın yan duvarlarında çokça sayıda üçlü piriz var yanımızda elektrikli ısıtıcıları da götürdüğümüzde, fırınında yanması ile ısınma sorununun çözüleceğini düşünüyorum. Orası rahatlıkla 100 kişi ve fazlasını alır. Resimlerde görmüş olduğunuz evin içinde şömine var hanımlar ve çocuklar ellerinde sandalyelerini götürmeleri halinde şöminenin etrafında sohbet ederek çay ve kahvelerini içebilirler burayı da ücretsiz kullanacağız. Rakımı 750-800 metre yol asfalt ulaşımda bir problem yok, İzmir Kipa Çiğli’den son varış noktası 110 km civarındadır. Bergama’nın içinden tatlı bir rampayla 12 km çıkacağız ve tesise ulaşacağız.

Karavan başına toplamda 2 gece 3′üncü gün öğleden sonra dahil yılbaşı ertesi (Pazartesi) sabah kahvaltısı 2 kişi de dahil olmak üzere toplam 50.00 TL ücret ödenecektir.
Ancak 2. kişi sonrasında her bir kişi için 15.00 TL kahvaltı bedeli ödenecektir. Kahvaltı menüsü Kaynamış köy yumurtası, çeşit peynir (Bergama tulumu ve beyaz peynir) siyah zeytin, yeşil zeytin, bal, kaymak, kekikli sıkma zeytinyağı, 2 büyük duble çay , kızarmış ekmek, isteğe göre domates biber söğüş, isteğe göre roka, tere, maydanoz, nane tercih edilebilir. Kahvaltı menüsü dışında gözleme yiyecek olan dostlarımız, ıspanaklı, lorlu peynirli, patatesli gözlemeyi 4.00 TL, kıymalı gözlemeyi de 7.00 TL dan yiyebilecekler.

Yılbaşı gecesi ve diğer gece herkes kendi içeceğini getirip içecek . Yemeğini kendi pişirmek isteyen üyelerimiz ızgarada yada fırında güveç içinde yemeklerini 5.00 TL vererek pişirilebilir. Yemeğini pişirmek istemeyen yada yemeğini hazır olarak almak isteyen,yada yemeğini yapmış ama yanında çeşit olarak eklemek isteyenler için, güveçte tereyağlı 180-220 gr 2 adet kaşarlı alabalık, salata, kızarmış ekmek 12.00 TL, bu balığı ızgarada isteyebilirsiniz oda 12.00 TL, ızgara köfte (kasap) içinde 5 adet mevcut garnitürü ile birlikte, salata, kızarmış ekmek 12.00 TL, isteyen ızgarada alabilir oda 12.00 TL, tavuk güveç(2 adet)incik, salata, kızarmış ekmek 12.00 TL, ızgarası da yapılabilir 12.00 TL İçecekler kola vb. 2.00 TL, soda-1.00 TL, su 0.5 lt 0.75 krş su 1.5 lt 1.25 TL çay odun ateşinde Manisa bardağında 0.75 krş.

Bay ve Bayan wc mevcut, kamp ateşi yakılacaktır, 2 traktör odun gelecek toplamda ikisi 150.00 TL gelen karavan sayısına bölünüp ödenecektir. Elektrik 380 watt trafo var almak isteyen günlük olarak 10.00 TL ödeyecektir. Çocuk için oyun alanı mevcut, alanın içinden mini bir dere geçmekte, yürüyüş yapmak isteyenler donanımlarını getirip gurup halinde keşif yapabilirler. Yılbaşı günü akşamı müzik sistemi kurulacak olup isteyen çeşitli müzik dinlemek amacıyla flash belleklerini getirebilir.

HAREKET PROGRAMI
30-12-2017 Cumartesi Çiğli Kipa da saat 10.30 da buluşma 11.00 da hareket . Çekme karavanlar da araya alınarak seyahat yapılacaktır. Gidiş hızımız 70-80 km arasında olacak ve 3,lü takım halinde konvoyla gidilecektir. Gideceğimiz yer konum itibarıyla yüksek ve ormanlık alan olması sebebiyle yılbaşında kar olabilir ama bu yolları etkilemez. Giyim için önlemli ve karavan için kalın battaniyeleri almanız tavsiye edilir. Mazot depolarını ve webastonuzu besleyecek depolarınızı doldurmanızı öneririm.Gezimize katılacak olan dostlarımızın isimlerini yazmam amaciyla WhatsApp gurubumuzdan, Facebook sayfamızdan, Messenger ve cep telefonum (532 346 27 61) ulaşabilirsiniz.

Etkinlikte görüşmek üzere…

BAŞKAN
ATİLLA SAVAŞÇI

Paylaş

*

captcha *

*